Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
31.
Pro

I have developed the intention to build a wind power plant as a backup power supply already 10 years ago. I have a family house with solar panels for domestic hot water and also for heating. After the enactment of the Renewable sources of energy law in Czech Republic and after thorough analysis, I began working on the project of a small wind turbine. It should have been 35 metres high with the power of 450 kW. Should have been built 1.5 km away from my home. According to official sources, 440 years ago a windmill stood in that place. 
větrná elektrárna Wikov29.
Pro

Technologie 3D tisku se během uplynulých deseti let posunula významně kupředu. 3D tiskárny jsou dnes schopné „tisknout“ i složité objekty. Používají se především v průmyslu, návrhářství a jiných profesionálních činnostech. Přitom tiskárnu schopnou vyrábět běžné objekty je možné si sestavit doma za cenu pod 25 000 Kč. Jmenuje se RepRap. 
technologie 3D tiskárna RepRap29.
Pro

Nedostatek čisté je celosvětový problém, který trápí milióny lidí. Platí to především pro chudé části Jižní Ameriky, a . V mnoha případech je vody dostatek, ale pro svou kvalitu je nepoužitelná. Paradoxem je, že existuje levné řešení, jak čistit vodu, ale do teď neexistoval levný způsob jak zjistit, zda je voda čistá či nikoli.  
zařízení pro kontrolu vody28.
Pro

Ať se nám to líbí nebo ne, vojensko-průmyslový komplex na sebe váže obrovský vědecký potenciál. Proto se nezřídka stává, že novinky se zpočátku uplatní v a až po té se přesunou do civilního sektoru. Ne jinak tomu bude i s prvními solárními .  
Armádní solární stan27.
Pro

nám vyrábějí čistou . Můžou ale pomáhat i jinak? Tým vědců z amerického ministerstva a University of Colorado přišel na to, že můžou. Na výročním zasedání Americké geofyzikální unie představili studii, dokazující pozitivní symbiózu a ležících ve stejné oblasti.  
Větrné elektrárny v lánu obilí22.
Pro

spotřebuje pouze šestinu v porovnání se svou konkurencí, tedy konzolemi a . Je tak nejšetrnější domácí herní konzolí na trhu.  
spotřebiče - herní konzole Nintendo Wii PlayStation 3 Xbox 36022.
Pro

Nedostatek bude pravděpodobně jedním z nejpalčivějších problémů, s kterým se bude lidstvo potýkat v budoucnu. , podle mnohých studií, bude nedostatkovým a drahým artiklem, ale také strategickou surovinou. Proto jsou víc než aktuální , které dokážou významně snížit vody. Dnes si představíme jednu z nich. Sprchový systém EcoVéa.  
EcoVéa sprcha21.
Pro

Ještě před několika lety se budoucnost nejevila příliš jasně a růžově. Hlavním důvodem byla slabá politická vůle i neochota firem investovat do potřebné . Nedávné zprávy však přinášejí naději, že snad není tak zle. Právě naopak. Můžeme být na začátku doby, která z udělá významného hráče na poli výroby .  
Pobřežní větrné elektrárny
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz