Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
27.
Říj

Vláda prezidenta konečně otevřela dlouho zamčené dveře. Umožnila prvním několika firmám vybudovat rozsáhlé na federální půdě. Jedním z nejzajímavějších projektů je v tomto ohledu aktuálně schválený Blythe Solar Power Project v hodnotě 6 mld. dolarů. poskytne celkový výkon 1 GW.  
solární elektrárny - termální parabolická zrcadla Blythe26.
Říj

Divize plynových motorů Jenbacher společnosti vyvinula nový, větší plynový motor J920 pro výrobu elektrické energie. Nový model s účinností 48,7 % a výkonem 9,5 megawattů (MW) je nejúčinnějším motorem ve své třídě, tedy segmentu plynových motorů určených pro výrobu elektřiny. J920 dokáže vyrobit energii pro 18 500 průměrných evropských domácností.  
GE Jenbacher J92026.
Říj

Je to právě stát Západní Virginie, který je v celých známý svými zásobami a . pomáhal financovat projekt, který aktuálně objevil v hloubi Západní Virginie obrovský potenciál .  
Západní Virginie - vlak železnice - Potomac Eagle26.
Říj

se rychle stává vůdčí světovou silou v oblasti . Už dnes je největším výrobcem na světě. Očekává se, že do roku 2020 vzroste tamní podíl o 500% až 1000%, zatímco podíl energie z klesne. V roce 2009 měla celkem instalováno 29 GW . Nyní začíná budovat největší na světě v Pochajském zálivu několik hodin od hlavního města .  
větrné farmy - Siemens - pobřežní větrné turbíny - stavba26.
Říj

Podle předsedy českého může být do konce letošního roku v připojeno do až 1600 MW výkonu . Před několika dny byl skutečný instalovaný výkon kolem 830 MW. Celkový počet provozoven se blíží 11 000.  

solární energie - fotovoltaické solární panely25.
Říj

Německý podnikatel Siegfried Rotthäuser se rozhodl vyzrát na celou . Ta postupně zakazuje prodej starých typů . Od loňska se nesmějí prodávat 100W, od letoška 75W, příští rok dopadne zákaz na 60W a od roku 2012 na všechny klasické žárovky. Důvtipný podnikatel proto klasické žárovky prodává jako malá topná tělesa – tzv. „Heatballs“.  
žárovky - Heatball25.
Říj

přijalo návrh opatření společnosti na uhelné elektrárny Prunéřov II. Tato elektrárna je největším producentem , ale např. i oxidů síry nebo dusíku, v . Ještě za na postu ministra životního prostředí byl původní návrh ČEZ na modernizaci Prunéřova zamítnut. Nyní jej MŽP konečně schválilo, ačkoliv ekologové stále nejsou spokojeni.  
uhelné elektrárny - ČEZ Prunéřov25.
Říj

Společnost Deceuninck, nabízí jako první na českém trhu šestikomorové plastové okenní profily Eforte, které při použití běžné ocelové výztuhy nabízí řešení pro okna do pasivních domů. Domy v pasivním standardu vyžadují okna, které splňují ty nejnáročnější tepelně-technické požadavky. Tyto nároky jsou kladeny nejen na okna jako celek, ale i na jejich dílčí části, a to včetně okenních profilů.  
okna Inoutic Eforte
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz