Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
31.
Kvě

V souvislosti s rostoucím využitím se často mluví o potřebě modernizace a jejich proměně na „chytré“. Dnešní podoba, která je v principu neměnná již několik desetiletí, totiž není dostatečně flexibilní. Také v se připravují první projekty tzv. „Smart Grids“.  ČEZ FutureMotion Vrchlabí Smart Region28.
Kvě

Kolumbie a především její hlavní město Bagotá patřilo dlouho k nejnebezpečnějším městům světa. Ovšem jen do doby, než se úřadu starosty zmocnil jistý Antanas Mockus. Vystudovaný matematik a filozof je zároveň vynikajícím politikem. Dokázal povznést Bogotu a teď se chystá podobným způsobem vylepšit celou zemi. Za tamní Stranu zelených totiž kandiduje na prezidenta a s největší pravděpodobností uspěje. pokračování…Antanas Mockus - Strana Zelených27.
Kvě

Spojené státy jsou v oblasti větré energie čím dál tím aktivnější. První mořská pobřežní větrná farma v podobě Cape Wind nedávno učinila výrazný pokrok směrem k realizaci. Aktuálně se objevily také zprávy o první sladkovodní větrné farmě, která vyroste v jezeru Erie. pokračování…větrná energie - GE - řez větrnou turbínou27.
Kvě

Ministerstvo zahraničních věcí nedávno vyhlásilo architektonickou soutěž o návrh nového zastupitelského úřadu v americkém Washingtonu. Z několika soutěžících nakonec zvítězil návrh studia Chalupa Architekti. Úžasná nová ambasáda doslova splývá s okolní přírodou.  Architektura - Chalupa Architekti Ambasáda České republiky Washington26.
Kvě

Nový mrakodrap nese název Bank of America Tower a najdete ho na adrese 1 Bryant Park. Jde o druhou nejvyšší budovu New Yorku a údajně i jedinou kancelářskou stavbu ve Spojených státech, která se může pochlubit plaketkou LEED Platinum. Jenže právě na certifikaci LEED se v poslední době i v USA snáší kritika. pokračování…mrakodrapy New York Bank of America Tower25.
Kvě

Česká fotovoltaická průmyslová asociace (CZEPHO) nedoporučuje realizovat projekty rozsáhlých fotovoltaických elektráren. Toto doporučení je reakcí na nové zprávy, podle kterých se chystá několik podobných projektů na Kolínsku v tamní průmyslové zóně.  

solární energie - fotovoltaické solární panely24.
Kvě

Slovo „hub“ znamená centrum, jádro nebo střed. Zároveň jde o nové pojetí pracovního prostoru. „Hub sdružuje výhody plně vybavené kanceláře, internetové kavárny a podnikatelského inkubátoru,“ píše se na stránkách prvního připravovaného pražského Hubu. Nově v něm bude sídlit Česká rada pro šetrné budovy. pokračování…HUB - Czech Green Building Council24.
Kvě

Internetová společnost Google postupně pronikla i do „starých“ odvětví ekonomiky jako je energetika. Dravost a cit pro inovace si však nese s sebou. Aktuálně například investovala do společnost Potter Drilling. Ta vyvíjí nové technologie pro hluboké geotermální vrty. pokračování…geotermální energie - geotermální elektrárna
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz