Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
20.
Zář

Domy budoucnosti z ČeskaSpolečnost Central Group vyhlásila již třetí ročník architektonické soutěže pro studenty. Jejich úkolem je zpracování návrhů moderně řešených rodinných nebo bytových domů.
Soutěž o nejlepší návrhy rodinného domu pro 21. století byla vyhlášena toto září. Odborná porota pod vedením renomovaného historika architektury ing. arch. Zdeňka Lukeše vyhodnotí především architektonickou hodnotu exteriéru a účelnost řešení interiéru domu. Z odevzdaných návrhů porota vybírá vždy tři nejlepší. Autoři vítězných návrhů získají finanční odměny ve výši 100 tisíc korun, 50 tisíc korun a 25 tisíc korun. Více informací na www.central-group.cz.

zdroj: mf dnes14.
Zář

For Arch 2007Ve dnech 18.-22.9. se v prostorách výstaviště PVA Letňany v Praze uskuteční další ročník veletrhu For Arch 2007. Je určen všem těm, které zajímají aktuální trendy ve stavebnictví a bydlení. For Arch 2007 je mezinárodní veletrh, jehož se zúčastní přes 1000 vystavovatelů z 15 zemí. Vystavovatelé se tentokrát podle Daniela Bartoše, ředitele veletrhu, zaměří především na úspory energie a maximální využití energie v provozu domů.

Na místo bude fungovat kyvadlová doprava ze stanic Vysočanská a Českomoravská. Vstupné je 150 Kč, důchodci a studenti mají slevu na 70 Kč, rodinná vstupenka vyjde na 300 Kč.08.
Zář

Aktuálně: Z Česka se stává středoevropská solární velmoc

„Česko se – co se velikosti slunečních elektráren týče – stává středoevropskou velmocí. A to i přesto, že ministr průmyslu Martin Říman pokládá v tuto chvíli výrobu elektřiny ze sluneční energie ze všech obnovitelných zdrojů energie za nejméně výhodnou. Proto na jejich stavbu nechce dávat evropské peníze z programu Eko-energie.“05.
Zář

Kalifornie pod vedením guvernéra Arnolda Schwarzeneggera dnes patří mezi ekologicky „nejuvědomělejší“ státy USA. Svědčí o tom i skutečnost, že solární panely na střechách rodinných domů začínají dnes být standardem.

Kalifornie: dům se solárními panely04.
Zář

Solární panely na stadionu v BernuVe švýcarském Bernu byl nedávno spuštěn největší solární stadion na světě. Jedná se o stadion Stade de Suisse, který měl již dříve instalováno 7930 solárních panelů značky . Ty byly nedávno doplněny o dalších 2808 , díky čemuž má stadion celkový výkon 1,3 MW. Za rok by měl vyprodukovat 1,134 GWh elektřiny, což je energie pro 350 domácností.
Právě stadiony – a další budovy s obrovskou plochou – mohou ze solární energie profitovat nejvíce. Většinu času ostatně leží ladem, nevyužité, a tak jim instalace solárních panelů může přinést jak finance navíc, tak možnost dalšího využití.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz